فناوری‌ها و اصول اساسی

در Google، ما ایده‌ها و محصولاتی را دنبال می‌کنیم که از محدوده های فناوری‌های موجود فراتر رفته است. به عنوان یک شرکت با مسئولیت ما سخت در تلاشیم که اطمینان حاصل کنیم که هر ابداع و نوآوری با سطح مناسبی از حریم خصوصی و امنیت برای کاربرانمان همراه است. راهنمای اصول رازداری، راهنمای ما در تصمیماتی است که در سطوح مختلف شرکت اتخاذ می‌کنیم، بنابراین ما می‌توانیم کاربران خود را محافظت و تقویت کرده و در عین حال به مأموریت خود برای سازماندهی اطلاعات جهان جامه عمل بپوشیم.

اصول رازداری

 1. از این اطلاعات برای ارائه محصولات و سرویس‌های ارزشمند به کاربران ما استفاده کنید.

  «تمرکز بر ارائه بهترین تجربه کاربر» اولین شعار فلسفه Google است. وقتی کاربران اطلاعات خود را در اختیار ما می‌گذارند، ما می‌توانیم سرویس‌ها و محصولاتی را طراحی کنیم که برای آنها سودمند و ارزشمند باشد. ما معتقدیم تمرکز بر کاربر، محصولات و حریم خصوصی را تقویت می‌کند – موجب پیشرفت ویژگی‌هایی می‌شود که ابداع و نوآوری را تقویت و مجموعه‌ای از مخاطبین وفادار آنلاین را ایجاد می‌کند.

  ما از اشتباهات تایپی و املایی که زمان جستجو انجام می‌دهیم برای کمک به ارائه نتایج جستجوی دقیق‌تر و سریع‌تر به شما استفاده می‌کنیم. پس اگر [grizzly pears] را تایپ کنید ما حدس می‌زنیم احتمالا منظور شما [grizzly bears] می‌باشد.

 2. محصولاتی را طراحی کنید که نمایانگر استانداردها و اقدامات حریم خصوصی قدرتمند شرکت باشند.

  آرزوی ما این است که در لبه پیشتاز فناوری باشیم، از جمله در طراحی ابزارهایی که به کاربران برای مدیریت اطلاعات شخصی خود به صورت آسان و قابل دسترس بدون ایجاد اختلال در یک تجربه کاربر مفید کمک کنند. ما از قوانین رازداری تبعیت می کنیم و علاوه بر آن با ناظرین و شرکای صنعتی جهت بهبود و اجرای استانداردهای رازداری قدرتمند به صورت درون-سازمانی کار می کنیم.

  ما +Google را با حلقه‌ها برای اشتراک آسان موارد مختلف با افراد مختلف طراحی کردیم. می‌توانید دوستان خود را در یک حلقه، خانواده خود را در حلقه دیگر و رئیس خود را در یک حلقه قرار دهید – درست مانند زندگی واقعی.

 3. جمع‌آوری اطلاعات شخصی را شفاف‌سازی کنید.

  ما در تلاشیم تا اطلاعات مورد استفاده برای سفارشی کردن سرویس‌هایمان را به کاربران نشان دهیم. در صورت امکان، هدف ما این است که در مورد اطلاعاتی که درباره تک تک کاربران در دست داریم و نحوه استفاده از این اطلاعات برای ارائه سرویس‌ها به آنها به صورت شفاف عمل کنیم.

  Google Dashboard کمک می‌کند به این سؤال پاسخ دهید، «Google در مورد من چه می‌داند؟» اطلاعات ذخیره شده در حساب Google شما را نشان می‌دهد، مانند آخرین وبلاگ بلاگر یا عکس‌های آپلود شده، و به شما کمک می‌کند تنظیمات حریم خصوصی خود را برای بسیاری از محصولات Google از یک مکان مرکزی تغییر دهید.

 4. به کاربران برای حفاظت از حریم خصوصی خود، انتخاب‌ها و گزینه‌های معناداری ارائه کنید.

  افراد مختلف، نگرانی‌ها و نیازهای رازداری متفاوتی دارند. برای خدمت بهتر به کل کاربران خود، Google در تلاش است به کاربران گزینه‌ها و انتخاب‌های معنادار و دقیقی برای استفاده از اطلاعات شخصی خود ارائه کند. ما عقیده داریم که اطلاعات شخصی نباید به عنوان یک وثیقه و ضمانت نگهداری شوند و متعهد به ساخت محصولاتی هستیم که به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات شخصی خود را به سرویس های دیگر منتقل کنند. ما اطلاعات شخصی کاربران خود را نمی‌فروشیم.

  با ابزارهای حریم خصوصی ما می‌توانید ترافیک جستجو را بین رایانه خود و Google رمزگذاری کنید، در اینترنت بطور خصوصی جستجو کنید، سابقه جستجوی خود را حذف کنید، با تلاش ما برای آزادسازی داده‌ها به راحتی داده‌ها را به خارج از محصولات Google انتقال دهید و کارهای دیگری انجام دهید.

 5. برای اطلاعاتی که در دست داریم احساس مسئولیت کنید.

  ما وظیفه خود می‌دانیم که از داده‌هایی که کاربران به ما اعتماد کرده و در اختیارمان قرار داده‌اند، محافظت کنیم. ما با مسائل و مشکلات امنیتی به شدت برخورد می‌کنیم و با انجمن بزرگی از کاربران، برنامه‌نویسان، و کارشناسان امنیت خارجی برای حفظ امنیت و ایمنی بیشتر اینترنت همکاری می‌کنیم.

  ما امنیت و انعطاف‌پذیری را بطور اساسی برای محصولاتمان طراحی می‌کنیم. اسکنرهای خودکار ما از داده‌ها برای محافظت روزانه میلیون‌ها کاربر در برابر بدافزار، فریب‌های فیشینگ، کلاه‌برداری و اسپم استفاده می‌کنند.