Aukciós tétel adatai
Budapest, 1913, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Franklin-Társulat Nyomdája), 188 p. + [1] p., ill.
Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata
A kis kertész. Fiúk és leányok részére. Írta: Wagner János tanítóképzőintézeti igazgató.
Második kiadás. Kilencvenhét, szövegközti, fekete-fehér, feliratos rajzzal illusztrált, valamint részletes tartalomjegyzékkel kiegészített az ifjúság számára készült "kiskertész" könyv. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája. A címfedélen és címlapon tollal beírt, dátumozott tulajdonosi névbeírás, valamint a címfedélen színes tulajdonosi bélyegzés látható.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozott, fekete-fehér illusztrációval ellátott, foltos címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, néhol enyhén foltos belívekkel, a hátlapon egész oldalas, korabeli illusztrált könyvhirdetéssel, hiánytalan állapotban.
A kötet szerzője, Wagner János (Temeskeresztes, 1870. április 20. – Budapest, 1955. május 23.) tanár, botanikus, botanikai szakíró. Fiatalon (23 évesen) szerzett intézeti tanári képesítést, majd Csáktornyán, Kiskunfélegyházán és Aradon is tanított. Budapesten szakfelügyelő, igazgató, majd nagy tekintélyű, elismert főigazgató. 1928-ban nyugdíjba vonult. Magyarország és a Balkán növényvilágát hosszú évekig tanulmányozta. Monográfiát írt a Centaurea-fajokról, a hársakról és a gyógynövényekről is. Munkáit számos szaklapban publikálta. Legtöbb írása a "Magyar Botanikai Lap"-ban jelent meg. Számos növény viseli a nevét (az általa leírt növény pl. Ardisiandra wettsteinii, a buzérféle Hoffmannia robusta és a kutyatejek közé tartozó Euphorbia wimmeriana). Szakcikkeit és könyveit a tudományos igényesség és a precíz, szabatos meghatározások jellemzik.
Tartalom
Jancsi kertet kap 3
Az első virág 16
Az első vendég 22
A kankalin 34
Az árvácska 39
Az ehető csiga (A második vendég) 43
A fehér liliom 47
A pipacs 52
Hogyan kerül a gaz a kertbe? 58
A csodatölcsér 72
A hangyák 76
Ne nyúlj hozzám gavallér 87
A házi fülfű 90
A muskátli 95
A hónapos rózsa 106
A csillagfürt 116
A petunia 132
A keresztespók 135
A pompás porcsin 138
A nyári viola 142
A hajnalka 146
Az oroszlánszáj 148
A sarkantyúka 152
A földi giliszta 156
A napraforgó 159
Az őszi kikerics 172
A házi tücsök 178
A csiperke 182
Jancsi kertje télen 185
Vissza